Çahet serbatori i trajlerit që transportonte naftë, vështirësohet qarkullimi i mjeteve në Qafë-Thanë - Gazeta Express
string(99) "cahet-serbatori-i-trajlerit-qe-transportonte-nafte-veshtiresohet-qarkullimi-i-mjeteve-ne-qafe-thane"

Çahet serbatori i trajlerit që transportonte naftë, vështirësohet qarkullimi i mjeteve në Qafë-Thanë

Shqiperi

Gazeta Express

25/05/2023 22:34

Një trajlet që transportonte naftë ka pësuar një defekt mbrëmjen e sotme në aksin Qafë Thanë-Prrenjas.

Mësohet se serbatori i trajlerit është çarë dhe për pasojë një sasi e madhe e karburantit është shpërndarë në mes të rrugës.

Lexo Edhe:

Zjarrfikësja po bën të mundur pastrimin pasi nga nafta e derdhur është krijuar vështirësi për qarkullimin e automjeteve.

/Gazeta Express