Kthehu lart

Dardan Sejdiu figurë komike e Vetëvendosjes, përgatitet luftë në Prishtinë

Dardan Sejdiu figurë komike e Vetëvendosjes, përgatitet luftë në Prishtinë GazetaExpress

Pas vendimi të PZAP-it që Prishtina dhe Prizreni të shkojë në rinumërim, nga Lëvizja Vetëvendosje kanë nisur reagimet e para.

Fillimisht Shpend Ahmeti dhe pastaj Dardan Sejdiu. Ky i fundit është shndërruar një figurë komike të Vetëvendosjes, teksa flet për rinumërimin. Madje aludon edhe në luftë.

“Vullneti i qytetarëve nuk vidhet. Prishtinë, deri në frymën e fundit jam ushtari yt. Bashkë për Prishtinën”, ka shkruar ai në Facebook.

PZAP-i ka vendosur sot lidhur me të gjitha ankesat e paraqitura nga Subjektet politike për parregullsitë nëe ditën e votimit për kandidatë për kryetar të komunave në raundin e dytë./Express.

    Data: 23 Nentor 2017 10:52
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera