Kthehu lart

Ibrahimovic thyen rekord në Ligën e Kampionëve

Ibrahimovic thyen rekord në Ligën e Kampionëve GazetaExpress

​Zlatan Ibrahimovic ka thyer një rekord të madh në garën më të madhe në botë për klube Ligën e Kampionëve

Sulmuesi suedez, Zlatan Ibrahimovic mbrëmë luajti për herë të parë me Manchester Unitedin në Ligën e Kampionëve, në humbjen 1:0 nga Basel.

Kështu Ibrahimovic u bë lojtari i parë ën Evropë që luan në këtë garë me shtatë skuadra të ndryshme.

Para Unitedit sulmuesi suedez në Ligën e Kampionëve kishte luajtur edhe me skuadrat tjera të mëdha si Ajax, Juventus, Inter, Barcelona, Milan dhe PSG.

Por, për fatin e tij të keq, Ibra pavarësisht se ka luajtur me disa prej skuadrave më të mëdha në botë, ai asnjëherë nuk e ka fituar këtë garë. /Express/ 

  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
  Data: 23 Nentor 2017 09:25
  Autori: GazetaExpress

  Komentet

  • ​PSG arrin një rekord të madh në Ligën e Kampionëve

   ​PSG arrin një rekord të madh në Ligën e Kampionëve 0

  Të tjera