Kthehu lart

​Zyrtare: Monaco transferon yllin e Belgjikës (Foto)

​Zyrtare: Monaco transferon yllin e Belgjikës (Foto) GazetaExpress

Monaco ka njoftuar se ka nënshkruar me mesfushorin belg, Youri Tielemans

Kampioni i ri i Francës, Monaco ka nënshkruar me mesfushorin fantastik të Anderlechtit, Youri Tielemnas.

Lajmi është konfirmuar përmes faqes së tyre zyrtare, ndërsa lojtari ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2022.

“AS Monaco njofton se ka nënshkruar me Youri Tielemans deri në vitin 2022”, thuhet në njoftimin e Monacos.

Tielemans do të jetë zëvendësues i mesfushorit francez, Bakayoko, i cili pritet që gjatë kësaj vere të transferohet te skuadra e Antonio Contes, Chelsea. /Express/


  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
  Data: 24 Maj 2017 21:00
  Autori: GazetaExpress

  Komentet

  • ​PSG arrin një rekord të madh në Ligën e Kampionëve

   ​PSG arrin një rekord të madh në Ligën e Kampionëve 0

  Të tjera